Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Dolar Yükselişe Geçti

Dolar Yükselişe Geçti

Dolar Yükselişe Geçti
Euro bölgesindeki borç sorunu euroda değer kaybına neden olurken dolar 3 Marttan bu yana en yüksek seviyede…


Euro/dolar paritesininin 1.40’ın altına gerilemesiyle birlikte dolar/TL kuru 3 Marttan bu yana en yüksek olan 1,6115 seviyesine çıktı.


Euro Bölgesi’ndeki borç sorununun aşılamamış olması ve uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarının bir biri ardına ülkelerin görünümünü değiştirmesi, piyasalarda doların değer kazanmasında etkili oldu.


Öte yandan bu haftaki Merkez Bankası PPK toplantısı öncesi piyasa oyuncularının pozisyon değişikliği nedeniyle gösterge faiz yüzde 9’un üzerine geldi.


Uluslararası piyasalarda Euro/dolar paritesi 1.3988, sterlin-dolar paritesi 1.6138, yen-dolar paritesi ise 81.54 düzeyinde seyrediyor.


İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Tahvil ve Bono Piyasası Kesin Alım Satım Pazarında işlem gören gösterge kağıdı 20 Şubat 2013 vadeli tahvilin, bugün (23.05.2011) valörlü işlemlerinin saat 12.00 itibarıyla basit getirisi yüzde 9,33, bileşik getirisi yüzde 9,03 seviyesinde bulunuyor.


{2}

Çok Okunan Haber

“ZAKKUM HEPİMİZİN HAYATINI DEĞİŞTİRDİ”

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Atatürk’ün emanetine sahip çıkarak Silifke’nin Atayurt Mahallesi’ndeki Gazi Çiftliği’nin açılışını gerçekleştirdi. Açılış …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir