Anasayfa / Ekonomi Haberleri / ÇARŞI ESNAFI’NIN ÇALIŞMA ESASLARI BELLİ OLDU

ÇARŞI ESNAFI’NIN ÇALIŞMA ESASLARI BELLİ OLDU

Mersin/Akdeniz Çarşı esnafları, korona döneminde yeni çalışma esaslarını belirledi.

Konuyla ilgili olarak FETMAN sahibi Fethi Çelik’in görüşlerini aldık. Çelik şunları söyledi:

Kesinlikle hepimiz bu yeni kurallara uyarak çalışma esaslarımızı belirlemeliyiz. Korona sonrası, hepimiz bu kurallara uyarsak, bu belayı yenmiş oluruz”

Akdeniz Çarşı esnaflarının birbirlerine gönderdikleri mesaj aynen şöyle:

Ben, duyarlı bir vatandaş olarak toplum içinde maske takıyorum ve senden 2 metre arayla duruyorum. Sana saygı duyduğumu ve sana virüsü verebileceğimi bilmeni isterim. Virüsten, korku içinde yaşamıyorum, sadece sorunun değil çözümün bir parçası olmak istiyorum. Hükümet beni kontrol eder, ceza yazar diye değil önce kendi sağlığım için maske takıp kurallara uyuyorum. Topluma katkıda bulunan bir yetişkinim.Dünya benim etrafımda dönmüyor. Hepimiz aklımızda biraz da olsa başkalarının düşüncesiyle yaşayabilsek, yani biraz empati yapabilsek bu dünya çok daha iyi bir yer olurdu. Maske takmak ve 2 metre arayla durmak beni zayıf, korkmuş, aptal hatta “kontrollü” yapmaz. Beni şefkatli ve saygılı yapar. Bir an yakınında ve değerli birinin hastalandığını hayal et. Bu nezaket ve saygı gereğidir. Kopyalayıp yapıştırmaktan çekinmeyin. Ben yaptım.

Çok Okunan Haber

Miyase İlknur’dan flaş iddia: Cumhur İttifakı’nın Abdullah Gül planı

Cumhuriyet yazarı Miyase İlknur, Abdullah Gül’ün Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı olacağına yönelik iddiaları Cumhur İttifakı’nın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir