Berlin Fuarına Katılıyoruz

Berlin Fuarına Katılıyoruz

Türk yaş meyve sebze ihracatçıları, Almanya’nın başkenti Berlin’de 9-11 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek ”Fruit Logistica” Fuarına (Uluslararası Sebze ve Meyve Pazarlama Fuarı) katılacak. Türkiye Yaş Meyve Sebze İhracatçı Birlikleri (TYMSİB) Sektör Kurulu Başkanı Kemal Kaçmaz, Fruit Logistica Fuarı’nın, dünyanın birçok yerinden yaş meyve ve sebze sektörünü temsilen gelen katılımcı ve ziyaretçilerle iş ilişkileri kurma ve sektörle ilgili son eğilimleri yerinde takip etme açısından önemli bir organizasyon olduğunu belirtti.


 


Almanya’nın başkenti Berlin’de yapılacak olan Uluslararası Sebze ve Meyve Pazarlama Fuarı’na (Fruit Logistica), Türkiye’nin milli düzeyde katılım organizasyonunu, Akdeniz İhracatçı Birlikleri’nin (AKİB) yürüteceği bildirildi.
Merkezi Mersin’de bulanan AKİB’den yapılan açıklamada, 9-11 Şubat tarihleri arasında yapılacak olan fuara, Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı ve Narenciye Tanıtım Grubu Başkanı Ali Kavak, Türkiye Yaş Meyve Sebze İhracatçı Birlikleri Sektör Kurulu Başkanı Kemal Kaçmaz ile diğer yönetim kurulu üyelerinin, Türkiye yaş meyve sebze sektörünün tanıtımına ilişkin faaliyetler gerçekleştirmek üzere sektörü temsilen katılacakları ifade edildi. Açıklamada, Fruit Logistica Fuarı’nın, Almanya’nın Türkiye için önemli bir pazar olmasının yanı sıra, dünyanın birçok yerinden yaş meyve ve sebze sektörünü temsilen gelen katılımcı ve ziyaretçileriyle iş ilişkileri kurma olanaklarının sağlanabileceği ve sektörle ilgili son eğilimlerin yerinde takip edilebileceği önemli bir organizasyon olduğu kaydedildi. Diğer taraftan fuarın, küresel yaş meyve sebze ticaretinde önemli yeri olan Türkiye’nin, değişen ve artan tüketici taleplerine cevap verebilmesi ve kendisini tanıtabilmesi için de iyi bir fırsat olduğu belirtildi.
Türkiye’nin 2010 yılında yüzde 5 artışla 2.9 milyon ton yaş meyve sebze ihracatı gerçekleştirdiği ifade edilen AKİB açıklamasında, toplam yaş meyve sebze ihracatından elde edilen gelirin ise 2.1 milyar dolar olduğu kaydedildi. (iha)


 

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM