Anasayfa / Ekonomi Haberleri / ABD’DEN MEKTUP VAR

ABD’DEN MEKTUP VAR

ABD’den Erdoğan’a Mektup
ABD Kongre üyeleri Gazze’ye gidecek ikinci bir yardım filosunun durdurulması çağrısında bulundu.


Bir grup Amerikan Kongre üyesi, Başbakan Erdoğan’a mektup yazarak Gazze’ye gidecek ikinci bir yardım filosunun durdurulması çağrısında bulundu.
Amerikan Temsilciler Meclisi üyesi 36 milletvekili Başbakan Erdoğan’dan Özgür Gazze Hareketi ve İnsanı Yardım Vakfı’nin hazırlandıkları Gazze yardım filosunun yola çıkmamasını istedi.
Bu filonun İsrail’e yönelik provokasyon girişimi olduğunu savunan Kongre üyeleri, Gazze’ye kaçak sokulan silahların bir tehdit oluşturduğu ve İsrail hükümetinin halkını koruma hakkı bulunduğunu iddia ettiler.
Bu filonun Gazze’ye gitmek üzere yola çıkması halinde, İsrail’in gemileri durdurarak silah aramaktan başka seçeneği bulunmadığını belirten kongre üyeleri, “yine çatışma yaşanmasından endişe ediyoruz” ifadesini kullandılar.
Kongre üyelerinin Başbakan Erdoğan’a mektubunda, “ikinci bir filo yerine başka bir alternatif bulunarak insan hayatını kurtarmak ve özellikle karışık bir dönemde bir istikrar gücü olma fırastınız var” şeklindeki ifadelere yer verildi. {2}

Çok Okunan Haber

BÜYÜKŞEHİR “ORGANİK TARIM PROJESİ”Nİ “BAŞLATTI

Mersin Büyükşehir Belediyesi, tarihinde ilk kez “Organik Tarım Projesi”ni başlattı. Tarsus ve Toroslar ilçelerinde 100 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir