“YENİ KILIÇDAROĞLU”

“YENİ KILIÇDAROĞLU”

“YENİ KILIÇDAROĞLU”

Muhalefeti örgütledi; CHP’NİN YANLIŞLARI İÇİN

ÖZÜR DİLEYİP, helalleşme istedi; 5’li çeteye ve uyuşturucu mafyasına savaş açtı…AKP’nin elinden türban argümanını aldı.

rsız Bürokrasi ve SADAT’I korkuttu

Hem iktidar hem de CHP içindeki kimi kesimlerin tek derdi Kılıçdaroğlu’nun aday olmaması.

Bunun için gözleri kararmış durumda. Önce Cumhur konuşuyor sonra AKP siyasetçileri ve gazetecileri ile birlikte kimi solcu gazeteciler devreye girerek “Kılıçdaroğlu ile olmaz; seçilemez; aday olmasın” diyorlar..

Ama Anket firmaları başka şeyler söylüyor. Hemen tüm anketlerde Kılıçdaroğlu Erdoğanı yeniyor.

Üstelik bu anketlere HDP’nin kurumsal desteği yansımamış durumda.

CHP ilk defa geleneksel yüklerinin, en azından bir kısmını aşmış olarak seçime giriyor; bu durumu çok iyi okumamız gerekiyor.

Ülkeyi soyup soğana çeviren 5’li çeteye çok net ve sert mücadele başlatan bir “Bay Kemal’den bahsediyoruz… AKP’nin denetimine girmiş bürokratları,hem de işyerlerinde tehdit ederek, çok tutarlı bir tavır koymuştur.

Dikkat ederseniz, sadece Kılıçdaroğlu, Cumhur ittifakı ve hükümete karşı sert bir mücadele yürütmektedir. Yani en önemli konularda “Bay Kemal’in” iddiaları ve bu iddiaları kamuoyuna sunuş biçimi etkili olmaktadır…

Helalleşme, sadece özveri değil aynı zamanda cesaret işidir. Nitekim Kılıçdaroğlu bu cesareti fazlasıyla göstermektedir. SADAT’ı kendi binasında basarak, kamuoyuna ifşa etmesi ile birlikte uluslararası uyuşturucu baronlarını saf dışı edeceğini yüksek sesle söylemektedir

Bir parantez açalım: Beşli çete denilen ve devlete büyük zararlar verenler ile birlikte Mafya ve uyuşturucu baronlarına da “siz bu ülkeyi terk edeceksiniz

Çok değişik kesimleri bir araya getirmek başlı başına, kendiliğinden çok önemli ki Bay Kemal çok daha fazlasını yapmaktadır.

Kılıçdaroğlu son 7-8 aydır bambaşka bir lider,bir siyasi figür ‘olmuştur…

Türban meselesi bunlardan biridir.Erdoğan’ın CHP’ye karşı her seçimde kullandığı bunlar türbana karşı,bunlar camide bira içerler gibi seçim argümanlarını elinden almayı başarmıştır.

Tayyip bey ve Bahçeli her ağızlarını açtıkların da Kılıçdaroğlu’na eleştiri değil hakaretler etmektedirler..

Dikkat ederseniz gündemi sadece Kılıçdaroğlu belirlemektedir. Ayrıca gündeme getirdiği kimi vaatler için AKP harekete geçmekte ve kendi görüşüymüş gibi yansıtmaktadır.

Kısacası,yepyeni bir “Bay Kemal” yepyeni bir Kılıçdaroğlu ile karşı karşıyayız. Ve gördüğüm kadarıyla, hem halkı hem de CHP tabanını da ikna etmeyi başarmış durumda…

 

Mirza TURGUT

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM