Anasayfa / Baş Yazar / O Mersin CHP’nin ATOM KARINCASI

O Mersin CHP’nin ATOM KARINCASI

Referandum, 2018 genel ve 2019 yerel seçimlerini CHP Silifke Gençlik kolları başkanı olarak geçirdi.

Bu süre içinde İl başkanı Adil Aktay ve Büyükşehir Belediye başkanı Vahap Seçer’in dikkatini çekti.

CHP Mersin Kadın kolları kongresi yaklaştığında ismi dolaşıma girdi. Ve kısa bir süre sonra da, Silifke Gençlik kolları başkanı Gülşah Yıldırım Genç, İl başkanı  Aktay, Büyüküşehir başkanı Seçer ve mevcut kadın kolları başkanı Pakize Esen’in desteğin aldı. Bu arada 12 İlçe başkanı da arkasında duruyordu zaten…

Böylece tam da Türkiye’de pandeminin ilan edildiği gün yapılan kongrede İTTİFAKLA il başkanı seçildi.

Talihsizliği Pandemi ile Dünya ve Türkiye’nin sonu kestirilemeyen bir sürece girmiş olmasıydı.

Birkaç kez Skype ile yönetimi topladı. Daha sonra sosyal mesafe ve  maske kullanarak ilçe başkan ve yönetimleri ile birlikte çalışmaya başladı.

Kadın kolları genel başkanı Fatma Köse’nin yine pandemi nedeniyle Mersindeki evinde olması,CHP Kadın kolları il başkanı Gülşah Yıldırım Genç için önemli bir kazanım oldu.

Nitekim hemen tüm ilçeleri Genel Başkan Köse ile dolaştılar ve halen dolaşıyorlar. Tarım işçisi kadınların derdiyle dertleniyor; Ellerinden gelen tüm destekleri veriyorlar. Bu arada Büyükşehir belediyesinin halka bedava ekmek vermesi engellenince, “Askıda Ekmek” Kampanyasına destek verdiler. Kendi paralarıyla aldıkları ekmekleri, sokağa çıkma yasağına rağmen ihtiyaç sahiplerin ulaştırdılar. Bu destekleri farkındalığı arttırarak kampanyanın çığ gibi büyümesine neden oldu. 

Çoğu zaman, Genç başkanlığında bir araya gelen kadın kolları il, ilçe yönetim ve başkanları, Büyükşehir belediyesinin kongre merkezinde “El Bebek Gül Bebek” kolilerinin paketlemesine katıldılar. Ardından da bayram öncesi fakir semptlerde daha çok çocuklara dağıtılacak olan şeker kolilerin de çalıştılar.

Pandemi döneminde başkan seçilmesine rağmen muhteşem bir tempo ve dinamizm gösteren İl başkanı Gülşah Yıldırım Genç’e “O CHP’NİN ATOM KARINCASI” denilmeye başlandı.

Diğer yandan Mersin CHP’de ne kadar kadın üye varsa, onlara tek tek ulaşıp, hal hatır soruyorlar. Bu çok önemli bir çalışma ; hem il ve ilçe yönetimleri çalışma sürecinin içine katılıyor, hem de tek tek üyelere ulaşarak, onlara dokunuluyor.

Gülşah Yıldırım, kendinden önce görev yapan tüm Kadın kolları il başkanlarının yarattığı (Ülker Bulut, Nevin Zaimoğlu, Pakize Esen) değerleri, olumlu çalışmaları alıp, üstüne yenilerini koymak  için canla, başla gayret sarf ediyor.

Gülşah Yıldırım Genç, soy ismi gibi GENÇ. Silifke Gençlik kolları başkanı olarak gösterdiği performans O’nu kadın kolları İl başkanlığına taşıdı. Bundan sonrası için Mersin CHP’ye başta kadın kolları olmak üzere, her alanda katkı yapacak birikimi, enerjisi, çalışma ahlakına sahip birisi olarak kayıtlara geçecek.

Sevgili Gülşah, iyi yoldasın.

Başarılar dilerim…

Çok Okunan Haber

HUZURLU SOHBETLER VE MARİNA KAVŞAĞI…

Semir Bolat yazdı   Mersin Büyükşehir Belediyesindeki değişim, kentin her noktasında hissedilir bir hava estiriyor. …

2 Yorumlar

  1. Emin Dogruoz

    Birikimli,azimli olaganustu caliskan,tabandan geliyor,orgut ici tum egitimleri ustun basariyla tamamliyarak basarili bir “genc yildirim”kadin temsilci orgut icerisinde bir dinamo umarim tabanda bilinen degeri tavanda’da takdir edilir.CHP icin pirlanta gelecek icin buyuk Sans

  2. Emin Dogruoz

    Gulsah Yildirim Genc;cok caliskan,birikimli orgut ici egitimlerin hepsine katilmis,basarili bir surec tamamlayarak egitmen olmustur.ilce kadin kollari onu cok seviyor,Cavidan Baskanin programinda izledim,oda ovgu ile bahsediyor,butun kadinlar cok seviyor,Pakize Baskanda gururla
    devretti baskanligi,tabanin “ATOM KARINCASI”Umarim Partinin gelecegi icin degerlendirilir,Yolun Acik Olsun Yildirim Genc Baskanim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir