Anasayfa / Baş Yazar / “İŞİMİZ GAZETECİLİK”

“İŞİMİZ GAZETECİLİK”

Mirza Turgut yazdı

 

Daha dün gibi ama bir sene olmuş.Özel  haberciliğin ustası Ali Ekber Şen’in,yine usta gazeteci  Beycan Üçkardeş’le birlikte “Bölgesel günlük” gazete çıkaracağını duyunca çok sevinmiştim. Son yıllarda Mersin basınında özel habercilik birkaç kişinin dışında neredeyse ölmüştü.

Özel haberciliğin ustası Al Ekber’in (ki bence hala özel habercilik alanında aşılamadı) genel yayın yönetmeni olması  ile yeniden eski günlerine döneceğine inanıyordum.

Ve nitekim de öyle oldu.Tanık gazetesi çıktığı günden buya yana özel haberciliği yeni  bir mecraya taşıdı ve taşımaya da devam ediyor.

Ali Ekber Şen’in ruhunda gazetecilik ve özel habercilik var; hayatı, gündelik yaşamı “Haber” gözüyle değerlendirir. Gazetenin diğer çalışanları da ister istemez her şeye haber pradigması açısından bakmak zorundalar.

Tanık gazetesinin diğer önemli özelliği BÖLGE GAZETESİ olması. Adana,Hatay ve Mersin’de bilinen ciddi takip  edilen bir gazete .Diğer bir özelliği de bayilerde satılıyor olması.

Tanık gazetesi  sadece Mersin gazeteciliği açısından değil, bölge gazeteciliği açsından da ÇITAYI ÇOK ÇOK YÜKSELTMİŞTİR.

Bir  yıl içinde TANIK bir çok alanda özel haberleri ile toplumun dikkatini  çekmeyi başarmıştır. Hasan Küçük, Tayfun Tuna gibi muhabirler  sanki birer “Ali Ekber” gibi hemen  her gün çok çok önemli haberler peşinde koşmaktadırlar.

Bir yıl geçmiş ama daha dün gibi…

TANIK’IN arkasında holding filan yok ama son günlerde iyice unutulan GAZETECİLİK  VE ÖZEL HABERCİLİk  RUHU VAR.

Başta Ali Ekber Şen ve Beycan Üçkardeş olmak üzere, tüm çalışanları kutluyorum. Eliniz sağlık…Gazeticilik çıtasını yükselttiniz. Bir dönem her yanımız bülten haberciliği idi; Tanık’la birlikte bu anlayış değişmeye başladı.

Bir yılda Mersin basınında bir aydınlanma, bir yenileşme adımı atmayı başaran Tanık’ın gelecek yıl çok da etkili ve etkileyici bir gazete olduğunu göreceğiz..

Ali Ekber Şen, Beycan Üçkardeş  tebrikler…

 

 

 

Çok Okunan Haber

TÜRKİYE’YE KARŞI FİL YÜRÜYÜŞÜ ve ÜLKEMİZİN FİL TEPKİSİ

  Yunanistan’ın ABD, Fransa, İsrail, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Suudi Arabistan Güney Kıbrıs ve İspanya’dan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir