Anasayfa / Baş Yazar / “Cumhur ittifakı” yine ret etti

“Cumhur ittifakı” yine ret etti

Mirza Turgut yazdı

Yaklaşık 30 yıldır hemen tüm seçimlerin analizini yaparım. Hemen hemen her seçim sonucunu  şöyle ya da önceden bildik.

Bunun nedeni sürekli sokakta olarak vatandaşın nabzını iyi tutmamızdır.

Bir aydır Kent Radyo olarak Merkez Akdeniz İlçesi İstiklal, Silifke, Zeytinlibahçe caddelerinde Esnaf ve vatandaşlarla söyleşiler yaptık. Söyleşimizin temel sorusu, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in icraatlarını takip edip etmedikleri ve ediyorlarsa nasıl değerlendirdikleri oldu.

Ardından Silifke Gökbelen yaylası, Gülnar KAYRAK köyü, Gülnar merkez, Aydıncık, Bozyazı ve Anamur’da benzeri soruları sorduk.

Merkez İstiklal Caddesi neyse, Anamur, Gülnar’da o… Vatandaşların %75’i Vahap Seçer’den memnun ve seviyor. Kalan 25’de militan bir karşı çıkış göstermiyor. Seçer’e açtığı krediyi sürdürüyor.

Eski İçel gezimizden sonra doğrudan Akdeniz ilçesi Gündoğdu (Akdeniz), Güney Kent ve Halkkent’e (Toroslar) mahallelerine gittik. Anamur’da ne gördüysek, buralarda da o.

Son günlerde Toroslar ilçesi Demirtaş Alsancak mahalleleri ile yine Toroslar’a bağlı Kurdali mahallesine gittik. Aynı sonuç…

Bu gezilerimizde Cumhur ittifakının hizmeti engelleyip engellemediğin sormadık; ama vatandaş kendiliğinde bunu söylüyor zaten.

Dün akşamdan sonra sokakta Cumhur ittifakı’nın hizmeti engelleyip engellemeyeceğini de soracağız..

Ama buradan iki ilçe belediye başkanına bir çift sözüm var. Sevgili  Atsız Afşin, Mecliste sert muhalefet yapıyorsun. Canın sağ olsun. Ama Demirtaş, Alsancak, Çukurova, Çavuşlu, Mithat Toroğlu, Yusuf Kılıç gibi mahallelerinle ilgilenir misin lütfen. Cumhur Meclis üyelerine de önerim. Bu mahallelere bir gezi yapın, Başkanınız Atsız Afşin’in NİÇİN hizmet vermediğini sorun

Ayın şekilde sayın Gültak (Gültak’la ilgili derinlemesine bir analiz  yazısı şart oldu; yazacağım) Mersin merkez Bahçe mahallesine bir gidiver ya! Gidersen  kendini 2020 yılının Mersin’in de değil, şu anki Mozambik de filan sanabilirsin…Şevket Sümer, Gündoğdu, Güneş… sayıları artabilir… Buralara niye hizmet vermiyorsun dediklerinde ne diyeceksin? Bundan sonra sokakta halka bu mahallelere neden hizmet verilmediğini soracağız.

Hani Vahap Seçer’e “alacağın borcu nereye harcayacağını bize bildir” diyerek büyük nezaketsizlik yapıyorsun ya, hadi o zaman bu mahallelere neden hizmet vermediğini anlat bakalım…

Sayın başkanlar ve Cumhur meclis üyeleri, siz Seçer’i yenmediniz, O’nu halk gözünde çok daha itibarlı hale getirdiniz.

Şair şöyle diyor. Öyle büyük olur ki bizim yenilgimiz, YENEN YENDİĞİNE PİŞMAN OLUR.

Aynen böyle olacak…

Sevgilerimle…

 

Çok Okunan Haber

BÜYÜKŞEHİR’DE İŞÇİ BAYRAMI…

  Bayramlar özel günlerdir. Bayramlar; İnsanı duygulandıran, mutlu eden kırgınlıkları unutturan, kucaklaşmayı, coşkuyu yaratan anlamlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir