‘CHP’nin Mersin Modeli’ni Oluşturduğu için  Seçer’e Saldırıyorlar

‘CHP’nin Mersin Modeli’ni Oluşturduğu için Seçer’e Saldırıyorlar

Mersin’i birleştirip barıştırdığı; güçlü bir kadın devrimi başlattığı; Tarımsal inovasyon ve dijital dönüşümü hızlandırdığı; kültürel- tarihsel bilinçlenme ve aydınlanma sürecini başlattığı ve “CHP’NİN MERSİN MODELİNİ” oluşturduğu için SEÇER’E saldırıyorlar!

Mirza Turgut yazdı…

Niçin Başkan Vahap Seçer’e üst düzeyde ve dozu artarak saldırılar yapılıyor. Sadece her Mersinli değil her Türk vatandaşı, Cumhurbaşkanı ve koalisyon ortağı partinin genel başkanının Seçer’le uğraşmasına anlam veremiyor.

İlk önemli olay pandemi sırasında ekmek dağıtımı konusunda çıkmıştı. O günlerde Vali, tüm belediyelerin ürettikleri ekmeği bir yerde toplayıp sonra, Cumhurbaşkanının mesajlarının olduğu broşürlerle birlikte her eve ekmek dağıtılacağını duyurmuştu.

Seçer’in ilk klas hareketi buna karış çıkmak oldu.

Şöyle diyordu: “Ekmeği ben üreteceğim, ama başkası vatandaşa hem de Cumhurbaşkanının broşürü ile birlikte dağıtılacak; böyle bir şey olmaz, ben üretiyorsam ben dağıtırım.”

Bunun üzerine Valilik, Büyükşehir’in ekmek dağıtımını yasakladı.Ve Erdoğan birkaç kez Vahap Başkan’ı çok sert bir biçimde eleştirdi. Seçer de ayını şekilde cevap verdi.

Bu “ekmek kavgasında” Seçer’e oy vermeyen başta İyi Parti tabanı olmak üzere bir çok vatandaşımız, Seçer’i izlemeye aldı.

Vahap Seçer 3.5 yılda yepyeni bir belediyecilik modeli ortaya koydu..

En önemli başarısı, Yenice’den Anamur’a kadar tüm vatandaşlarımızı kucaklaması idi.

Mersin özel ve özgün bir kent, bir örnek: MHP Türkiye genelinde barajda kalırken Mersin’de %17’lerde; HDP 4.5 iken Mersin’de 16-17’lerde. Bu gerçeklik Mersin’in nasıl kompartımanlara ayrıldığını göstermesi bakımından önemlidir.

Bölünmüş, birbirlerini ötekileştirmiş bir Mersin ortamında kalkınma, yenilenme, büyüme olması mümkün değil ve olmadı da zaten.

Son 20-30 yılda Mersin sadece betonlaştı. Betonla işi olanlar kazandı ve hiçbir biçimde top yekün bir kalkınma süreci yaşayamadık…

Mersin tarihinde iki önemli kalkınma dönemi vardır. Birincisi 1865 ile 1900 yılları arası; ikincisi 1950-1980 arası. Bu iki dönemde müthiş bir kalkınma hamlesi görünmektedir.

Şimdi, Seçer’le birlikte yeni bir döneme ayak bastık ve çok önemli bir paradigma değişimi başladı.

En önemlisi kentin barışması; ikincisi kadın devrimi diye tanımladığımız Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesinin kurulması; tarımsal ve dijital yenileşme…

Tarih bilinci , tarih bilgisi ile birlikte kültürel-sanatsal yenilenme bağlamında MEDEKA’nın kurulması ve tam bir yeni aydınlanma sürecinin başlangıcıdır.

Burada saymamızın gerekli olmadığı bir çok icraatla birlikte Vahap Seçer damgasını taşıyan “CHP’NİN MERSİN MODELİ”oluşmuştur.

Meclis toplantıların canlı yayınlanması Vahap Seçer’e en büyük destektir. Kent aleyhine olacak her konuyu tartışmaya açarak, Cumhur ittifakı üyelerinin kent aleyhine olası girişimlerini engellemeye çalışmaktadır.

Son günlerde terör bağlamında Seçer’e saldırılar arttı. Hiç kimsenin inanmadığı senaryolarla her geçen gün sözde PKK’lılar belediyede çalışıyor yalanı uyduruluyor… Hatta hızlarını alamayıp PKK’lıların suları zehirleyeceği bile iddia ediliyor.

Cumhurbaşkanı ve İçişleri Bakanı’ndan sonra şimdi de Devlet Bahçeli aynı nedenle Seçer’e sert çıktı…

Hiç kimse bu iddialara inanmıyor…

Seçer’i yıpratıp itibarsız hale getirmek isitiyorlar. Ama birileri bu ittifak ve liderlerine gerçekleri açıklasa iyi olur…

Gerçek şu: Cumhur İttifakı ya da bazı partilerin genel başkanları Seçer’i Teröristleri korumakla (hatta bizzat kendisine terörist diyerek) suçlayarak önünü kesmeye çalışıyorlar, ama olmuyor. Olmadağı gibi tam tersine yaklaşık 220 bine yakın (AKP’ye oy verenler de dahil) Kürt yurttaşımızı, Secer’e konsolide ediyorlar.
Sadece Kürt yurttaşlar da değil, CHP’li olmayan; Seçer’e  değil ,Cumhur partileri ile diğer partilere oy vermiş seçmen de haksız suçlamalar nedeniyle Seçer’i sahiplenmektedir.
Öte yandan Cumhur İttifakı gerek 2017 Anayasa Referandumu, gerekse de 2018 genel seçimlerinde “muhalefet-terör” ilişkisini tepe tepe kullanmıştı.
Yani, PKK ve terör destekcileri propagandası çoktan önemsizleşti. Önemsizleştiği  için de zaten AKP’nin önümüzdeki seçim için kullanacağı argümanlar hiyerarşisinde sonlara atıldı…
Seçer’in Devlet Bahçeli’ye verdiği cevap müthiş! Şöyle diyor: “Cevabımı seçimde vereceğim!”
Asılsız iddialarla itibar suikastı yaptıkları Seçer,her geçen gün daha da büyüyor.
Benden söylemesi…
Sayın Seçer’in bütün bu itibar zedeleyici tutumlardan çekindiği yok ama bir de böyle düşünürse gayet keyifli olması gerekiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM