Anasayfa / Baş Yazar / BAŞKAN SEÇER GÖNÜLLERE GİRMİŞ

BAŞKAN SEÇER GÖNÜLLERE GİRMİŞ

Mirza Turgut yazdı

15 ay önce seçilen CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanları’nın tümü son anketlerde sürekli oylarını artıyorlar.

Bu durum masa başı siyasetçiler  açısından anlaşır ve kabul edilebilir bir durum değil.

Temel argümanları şu: Ne oldu ki, ne yaptılar ki oylarını artıyorlar.

Böyle düşünenlere kötü bir haberim var.

Saha, sokak, halk, çiftçi, emekli, işçi yani toplumun MAKUL  ÇOĞUNLUĞU, Başkan Seçer’i çok çok iyi takip ediyor.

Seçer bu süre içinde sosyal belediyecilik bağlamında hemen hemen herkese dokunmuş. Her vatandaşın kendisine ya da komşusuna şöyle ya da böyle ulaşmış. Üstelik bu 15 ay içinde ilk üç-dört ayın yeniden inşa süreci olduğu ve ayrıca pandemi nedeniyle   tüm çalışmanın bu alana yönelmesini de hesaba katmalıyız.

Kent Radyo olarak Haziran ayında sokağa çıktık. Mersin Merkez Akdeniz İlçesi’nin en önemli caddelerinde vatandaşlar ve esafla konuştuk. Herkese sorumuz şu: Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in icraatlarını takip edebiliyor musunuz? İletmek istediğiniz bir sorun var mı?

Öte yandan sadece soru sorup, cevap almıyoruz; aynı zamanda yanlış bilinen icraatların doğrusunu anlatıyor, ya da bilinmeyenler hakkında bilgi veriyoruz.

Silifke , İstiklal, Zeytinlibahçe Caddeleri ve  Bit Pazarı Esnafı ile görüştük.

Ardından Gülnar, Aydıncık, Bozyazı ve Anamur’da benzeri söyleşiler yaptık. Gülnar’a giderken Silifke Gökbelen Yaylası ve Kayrak köyüne uğradık.

Bu ikisi önemli merkezler. Gökbelen Yaylası Silifkeliler için çok önemli, Kayrak Köyü ise Gülnar’ın en etkili siyasi köyü. Gülnar siyasetini Kayrak belirler diye konuşulur hep.

Kayraklılar’ın neredeyse tamamı Seçer’i sosyal medyadan çok çok iyi tanıyor. Köy yolu dışında Belediyeyi ilgilendiren sorunları yok. Güçlü destek veriyorlar.

Bu gezimizde toplam olarak 1200’e yakın insanla birebir görüştüm. Vahap Başkan’ı sosyal medya ve Kanal 33’den takip ediyorlar. Sosyal Belediyecilik ve pandemi dönemindeki çabaları taktir toplamış. Ayrıca bu İlçelerin hemen hepsinde  köy yollarının yapımına başlanmış.

Söyleşi sırasında hiç kimseye partisini sormuyoruz. Ama kimileri kendiliğinde hangi partiye ya da adaya oy verdiklerini dile getiriyorlar.

Çoğu için abartı gelebilir ama sahadan, sokaktan, yani bizzat halktan aldığımız verileri topladığımızda VAHAP SEÇER’E destek %75’lerde.. Geri kalan %25 aslında sert bir karşı çıkışı yok. Seçim sonrası Seçer’e açtığı kredi devam ediyor

Sahada bize ilginç gelen başka şeylerde oldu. Örneğin Anamur Merkez Çarşısı’nda kendini Mamak Ülkücüsü olarak tanıtan arkadaş,”Oyum Vahap bey’e, Hükümet karşısında dik duruşunu sürdürsün” derken; aynı cadde de  tesadüf İYİ Parti kurucuları denk geldi ve onlarda çok net desteklerini dile getirdiler..

Anamur’un İskele Esnafı’nın neredeyse tamamının Seçer’e desteği müthiş. Esnaf İskele Caddesi’nin Büyükşehir’e bağlı olduğunu ama kendileri işgaliye parasını ilçe belediyesine yatırdıklarını, bunun değişmesi gerektiğini söylediler.

Anamur içinde dolaşırken kimi köy muhtarları ile karşılaştık. Muhtarlar Büyükşehir ve MESKİ’nin köylerine önemli yatırımlar yaptığının altını çizdiler.

Bu arada üç ay sonra köyüne içme suyu gelecek olan muhtar’ın “Vahap Başkan bize sadece su getirmiyor MEDENİYET getiriyor” demesi ilginçti.

Anamur’da ne görüp bulduysak Bozyazı, Aydıncık ve Gülnar’da onu bulduk.

Eski İçel gezimizden hemen sonra Akdeniz Gündoğdu ve Toroslar Güneykent ve Halk kent mahallerini gezdik.

Sonuç aynı.

Başkan Seçer” MAKUL ÇOĞUNLUĞA” bir biçimde DOKUNMUŞ.

Çoğunun küçümsediği süt, çorba, erzak, Halkkart gibi sosyal projeler, halkta çok etkili yer etmiş durumda.

Başkan Seçer Anamur’dan Güneykent’e kadar GÖNLÜLERE girmiş.

Sokakta, Cumhur ittifakının Seçer’i çalıştırmaycağı her yerde konuşuluyor  ve  halka hizmete engel olunur mu diye kızıyorlar. Cumhur’un  bence sokağı dinlemesinde fayda var.

Abartıyorsunuz… Seçer ne yaptı ki oyu bu kadar artmış olsun diyenlere Kent Radyo’daki sokak söyleşilerimizi bir daha bir daha çetele tutarak dinlemelerini isterim…

Sık sık yazdığım gibi  en başta 11 büyükşehir, CHP’nin iktidar biletidir. En etkili sosyal projeler CHP’yi iktidara taşıyacaktır.

Vahap Seçer, bunu en iyi yapan  başkandır.

 

 

Çok Okunan Haber

HUZURLU SOHBETLER VE MARİNA KAVŞAĞI…

Semir Bolat yazdı   Mersin Büyükşehir Belediyesindeki değişim, kentin her noktasında hissedilir bir hava estiriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir